Jaké potraviny podporují hubnutí?

V první řadě je třeba podotknout, že níže zmíněné přírodní spalovače nejsou zázrak. Bez kalorického deficitu, kterého dosáhnete snížením kalorického příjmu (jídelníček) nebo zvýšením výdeje (pohyb), vysněné postavy nedosáhnete.

Pokud však máte správně nastavený jídelníček, nacházíte se v kalorickém deficitu a máte také dostatek pohybu, mohou tyto potraviny pomoci s hubnutím a stát se takovou poslední berličkou na cestě za lepší postavou.

Káva
Káva je díky kofeinu jedním z přírodních spalovačů tuků.

Právě kofein je většinou základní složkou všech spalovačů tuků, které zakoupíte ve fitness centrech nebo v obchodech se sportovní výživou. Proto doporučujeme kávu jako přírodní zdroj kofeinu.

Kofein může stimulovat centrální nervový systém a tím zvyšovat rychlost metabolismu.

Dále taaké může zvyšovat termogenezi a tím podporovat spalování tuků. To je proces, kdy se tělo zahřívá a spaluje tuky k udržení tepelné rovnováhy. To může vést k mírnému zvýšení spotřeby energie a tím ke zvýšení spalování kalorií.

Káva - kávu zakoupíte zde.

Návrh bez názvu (9)

Zelený čaj
Zelený čaj obsahuje látky nazývané katechiny, které mohou pomoci s podporou metabolismu a tím také s lepším spalováním kalorií. Tyto katechiny podporují termogenezi, což je proces, kdy se tělo zahřívá a spaluje tuky k udržení tepelné rovnováhy.

To může vést k mírnému zvýšení spotřeby energie a tím ke zvýšení spalování kalorií.

Kromě toho může zelený čaj také pomoci s regulací hladiny cukru v krvi a snižováním hladiny inzulínu. To může být prospěšné pro kontrolu hladu a snížení příjmu kalorií.

Dle studie lidé spálili až o 16 % více tuku díky extraktu ze zeleného čaje oproti lidem, kterém bylo podáváno pouze placebo.

Hraje zde roli také kvalita čaje a její forma. Nejlepší volbou jsou kvalitní zelené čaje nebo přírodní doplňky obsahující extrakt ze zeleného čaje.

Zelené čaje - zelené, kvalitní čaje zakoupíte zde.

 

Návrh bez názvu (8)

Chilli

Chilli může podpořit metabolismus a to především proto, že obsahuje látku zvanou kapsaicin, která může zvýšit tepovou frekvenci a termogenezi (produkci tepla) v těle. To znamená, že vaše tělo spálí více kalorií, což může pomoci při hubnutí.

Dále kapsaicin obsažený v chilli může podporovat rozklad tuků v těle a zlepšit jejich využití jako zdroje energie.

chilli - zakoupíte zde.

Návrh bez názvu (10)